Plastik Poşetler Son Derece Zararlıdır 

Plastik poşetlerin çevreye verdiği yüz yılık zararlar, çevreciler tarafından yıllardır söylenir durur. Marketten alıp evde genelde çöp poşeti yaptığımız bu plastik poşetler doğada 500 yıl gibi korkunç bir sürede yok oluyor. Bu uzun sürenin getirdiği riskler göz önüne alınırsa plastik poşetlerin yerine kullanılacak başka bir çanta bulmak kaçınılmaz hale geliyor.

 

Hayatın Her Yerinde Kullanılabilir        

Bez çantaları markette, manavda ve birçok alışveriş işinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu çantalar tek kullanımlık değildir. Plastik poşetlere göre şık bir görünümü vardır. Örneğin; emprime baskılı bez çanta modelleri her yerde rahatlıkla taşıyabileceğiniz çantalardır. Serigrafi boyasını tahta kalıplara sürüp, kullanacağınız alana uygulanmasıyla yapılan emprime baskı ile bez çantalarınıza dilediğiniz modeli uygulayabilirsiniz. Hazır olarak satılan emprime bez çantalar alabileceğiniz gibi tekniğini öğrenip malzemeleri temin ederek kendiniz de bu çantaları yapabilirsiniz.

 

Hediye Edebilirsiniz     

Sadece kendi kullanımınız için değil hediye etmek için de bu bez çantalardan edinebilirsiniz. Düğünlerde, kına gecelerinde, babyshower’larda ve bu gibi mutlu günlerinizde sizi yalnız bırakmayan konuklarınıza, uzun süre sizi hatırlatacak çantalar armağan edebilirsiniz. Evde bu çantaları kendiniz dikip kermeslerde satabilirsiniz. Yine bebeği olan kadınlar, bu bez çantalardan istedikleri renk ver ölçüde dikerek, diktikleri bez çantaları bebek bakım çantası olarak kullanabilirler.

                Firmalar marka ve logolarını plastik poşetlere bastırıyorlar. Amaç poşetleri müşterilerin elinde gezdirerek reklamlarını yapmaktır. Ancak bu plastik poşetler kısa ömürlüdür. Bunun yerine marka ve logolarını bez çantalara bastırabilirler. Böylece hem daha kaliteli hem daha şık hem de daha uzun ömürlü bir reklama imza atabilirler. Bu çantaları, firmalar promosyon olarak ürün tanıtım toplantılarında da hediye edebilirler. Müşterilerine promosyon bez çanta armağan eden firmalar aynı zamanda çevre dostu oldukları mesajını da vermiş olurlar.