Yılda 500 Poşetle Doğaya Verilen Büyük Zarar

 

Ülkemizde yapılan araştırmalara göre bir yıl içerisinde bir kişi ortalama 500 adet plastik poşet kullanmakta ve böyle bir tüketim sonucunda bu plastiklerin çoğu geri dönüşüme iletilmeksizin doğaya bırakılmaktadır. Kendi yaşam alanımızın kalitesini olumsuz yönde etkileyen ve ileride çok daha büyük çevresel sorunlara yol açacağı aşikar olan bu durum karşısında bütün insanlığın duyarlı olması şarttır. Plastik poşetlerin, torbaların % 100'e yakını doğada çözünebilir yapıda değildir.

 

Naylon Poşetler 1000 Yılda Yok Oluyor

Bu sebeple doğamızın bu zararlı maddeleri hazmetmesi ve bu maddelerin yok olması 500-1000 yıl gibi sürelerden sonra gerçekleşir. Plastik çantalar yenilenemeyen petrol ürünlerinden yapılır ve plastiğin doğada çözünmesi 1000 yıldan fazla zaman alır. Bunun yanı sıra naylon ve plastik çantalar içindekileri taşıyamayıp çoğu zaman yırtılır. Ancak bez çantalar dikişli olduğu için asla naylon, plastik ve kağıt gibi kopmaz. Daha uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Fuar organizasyonlarınızın vazgeçilmezi haline gelebilir. Bunları aynı zamanda toplu olarak alındığı zaman maliyet açısından oldukça kazançlıdır.

 

Etkili Bir Tanıtım Yöntemi

Promosyon çanta, firmaların ve organizasyonların ürün tanıtımı veya promosyon ürünleri müşteri kitlesine ulaştırmada çok etkili bir tanıtım aracıdır. Normal şartlarda ürününün yüzlerce lira olsa dahi kolay ve ucuz ürün için kendi reklamınızı vakit kaybetmeden yaparsınız. Örneğin marketler bunun için insanların sıklıkla alışveriş yaptığı dükkanlarda promosyon bez çanta ürünleri kullanır. Aynı zamanda plajlarda, spor ve iş seyahatlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Plastik poşet ve torbaların içerisindeki kimyasal maddeler toprağa geçerek bizlerin gıda maddesi olarak kullandığımız ürünlere henüz tohum haldeyken sirayet eder. Plastik maddeleri hayatından uzaklaştırma ve doğaya daha saygılı davranma gayretinde ve bilincinde olan bireyler olarak bizler de elimizden gelen hassasiyeti göstermeliyiz.

 

Bir Çantadan Daha Fazlası

Promosyon bez çanta ürünleri sizlere bir çantadan daha fazlasını sunar. Öncelikle çevre dostudur. Dayanıklıdır. Çantanızla rahatlıkla seyahat yapabilirsiniz. Büyük bir logo tasarlayıp reklamınızı yaparken hem kolayca fark edilerek pazarlamada etkili olabilir aynı zamanda tekrar kullanma özelliği ile doğaya da katkı sağlayabilirsiniz.