Günümüz gençleri tarafından son zamanlarda kullanımı oldukça yaygınlaşan bez çantalar plastik çanta ve torbalara göre oldukça avantajlıdır. Hem aksesuar olarak kullanan kişilere sunduğu şıklık hem de kullanışlı yapısı ile sunduğu kolaylık ile kullananların büyük ilgisini ekmektedir. Genel olarak lise ve üniversite öğrencilerinin kitap ve okul eşyalarını,  ev hanımlarının Pazar alışverişlerini, örgü gibi el işi malzemelerini taşımalarına yardımcı olan promosyon çanta hem kullanım kolaylığı hem de görsel olarak barındırdığı desenler ile hayatlarımıza yardımcı olmaktadır.

Doğa Dostu Bez Çanta

Plastik poşet ve torbaların doğada çözülebilmesi için uzun yıllar gerekmektedir. Bu ürünlerin doğaya verdiği zararın tam anlamıyla giderilebilmesi için 400 yıldan fazla süre gerektirmektedir ki bu durum bizden sonraki nesiller için büyük bir tehlike oluşturmaktadır. Son zamanlarda bilinçlenen bireylerin çoğalması ile plastik poşetler yerine evlerde, pazar alışverişlerinde desenli-desensiz pamuk kumaştan yapılan, bazen de reklam amaçlı üretilip dağıtılmış promosyon bez çantalar kullanılmaya başlanmıştır.

Promosyon Ürün Tercihi

 

Tela, elyaf, pamuk gibi maddelerden üretilen ve renk ve desenler ile çeşitlendirilmiş bu bez çanta çeşitleri bilinçlenen insanlar sayesinde ilgi görmeye başlamış durumdadır.  Çevreye zarar vermemesi ve dayanıklı bir ürün olması sebebiyle kalıcılığı ve kullanım ömrü çok uzun olan bu bez çantaları promosyon ürün olarak kullanmayı da mantıklı ve cazip kılıyor. Naylon poşetin yanı sıra uzun ömürlü ve dayanıklı olmasından ötürü eczane, büyük marketler ve buna benzer yerlerde kullanılmaya başlanmış durumdadır.

Promosyon bez çanta Üzerine çeşitli baskı ve yazılar işlenerek kullanım alanları çoğaltılabiliniyor böylelikle geri dönüşüme ve sağlığımıza katkı sağlanmış oluyor. Üretimi ve kullanılan malzemelerin doğal ve sağlıklı ucuz maliyetli olmasından ötürü bez çantaları üreticiler üretmeyi tüketiciler almayı uygun görüyor.